top of page

נעים להכיר: פנלים לפרקט

פנלים לפרקט– כל מה שרציתם לדעת

עיצוב חלל ביתי ומסחרי נעשה תוך חשיבה על הפרטים הקטנים והגדולים כאחד. אחד האלמנטים המשפיעים על נראות החלל הוא הריצוף. כיום, ניתן לרצף באמצעות חומרים שונים, ביניהם כמובן – פרקט.ריצוף פרקט מוסיף חמימות לחלל. על כן, אנשים רבים בוחרים לרצף את הבית שלהם באמצעות פרקט. אך, בדיוק כמו ריצוף קרמיקה, גם ריצוף פרקט מצריך הוספת פנלים שיהוו מסגרת לריצוף. במאמר זה נסקור מהו השימוש של הפנל ואת סוגי הפנלים ויתרונותיהם. 

פרקט – פנלים

ריצוף פרקט, כשמו כן הוא, מותקן רק על הרצפה ולא על הקיר. כתוצאה מכך, נוצר רווח קטן בין הריצוף ובין הקיר. הרווח נוצר במכוון על ידי המתקין, על מנת לאפשר לפרקט להתכווץ או להתרחב, כחלק ממאפייניו של חומר הגלם עצמו. השינוי בפרקט מתרחשים בשל לחות, שינויים בטמפרטורה ודריכה על הפרקט. עם זאת, חשוב לומר כי הרווח יכול למשוך אליו לא מעט אבק, לכלוך וגם לחות רבה ולכן יש צורך לאטום אותו בצורה נכונה. הדרך לאטום את הרווח היא באמצעות תוספת שנקראת פנל. כלומר, תפקידו של פנל לפרקט הואלמלא את הרווח שבין הקצה של הקיר לקצה של הפרקט. כלומר, הפנל הוא תוספת בטיחותית שמונעת תזוזות לא רצויות של הפרקט והצטברות של לכלוך ואבק בחריצים, הנוצרים לאחר ההתקנה ובמהלך השימוש. מעבר לתרומה הפונקציונלית, יש לפנל גם תרומה עיצובית למראה של החלל. כלומר, באמצעות הפנל אפשר לשדרג את מראה הפרקט ולהפוך אותו לאסתטי יותר. לא מספיק לבחור ריצוף יפה ומסוגנן, צריך להשלים את המראה עם פנל מתאים. פנל איכותי, המתאים בסגנונו ובעיצובו לריצוף, יוצר הרמוניה עיצובית בתוך החדר.

סוגי פנלים לפרקט

כאמור, לפרקט חשיבות רבה בתוך החלל. כיום, ניתן להתקין סוגים שונים של פנלים לפרקט:

פנל מעץ מלא– כמובן שמדובר על מוצר איכותי ועמיד. ניתן ליצור את הפנל בגבהים משתנים ומעצים שונים אלון, במבוק, מייפל ועוד.  אולם, חשוב לומר כי הוא עשוי להיות יקר יחסית לשאר האפשרויות. נוסף לכך, ההתקנה שלו מחייבת ברגים, מאחר ודבק או סיליקון לא מספיק חזקים בשביל להדביק את הפנל לקיר מבלי שייפול.

פנל MDF– מדובר בפנל אשר עשוי משבבי עץ דחוסים וניתן להתקין אותו ברווח שבין הפרקט לקיר. מבחינה עיצובית, הוא מגיע במגוון סגנונות ניתן לצבוע אותו בכל צבע שרוצים. חשוב לומר כי פנל MDF רגיש למים.

פנל לפרקט על פנל קיים–מדובר בפתרון נהדר עבור אנשים שאינם רוצים להוריד את הפנלים הקיימים מהקיר. הפנלים החדשים מותקנים על גבי הפנלים הקיימים, כלומר, הם מסתירים את הפנלים שאינכם מעוניינים בהם. חשוב לומר כי מבחינת עלויות, בבחירת סוג זה, נחסכת עלות הפירוק של הפנל הקיים. כלומר, העלות היא רק על התקנת הפנל החדש. לרוב, פנלים לפרקט על פנל קיים יהיו עשויים מחומר פולימרי.

פנלים פולימרים

כאשר מדברים על חומר פולימרי, מדברים על למעשה, על חומר המבוסס על הפולימר פוליוויניל כלוריד, או PVC. החומר הפולימרי עמיד בפני מים, כך שניתן לשלב את הפנל בכל חלל שתבחרו. מדובר על חומר נוח לעבודה, כך שניתן ליצור פנלים בצורות שונות בהתאם לחלל. למשל, אם החיבור צריך להיות מעוגל, ניתן לעשות זאת בצורה מדויקת ואסתטית. מבחינת הצבע, הפנלים יהיו פנלים לבנים לפרקטאו לכל סוגי חיפוי רצפה אחרים כמו ריצוף קרמיקה, בטון מחולק ועוד. מובן כיניתן לצבוע אותם בכל צבע שתבחרו בהתאם לעיצוב החלל שלכם. ביחס למידות, חשוב לומר כי כל חלל הוא שונה, לכן גובה פנלים לריצוף גם כן משתנה בהתאם לחלל. פנל פולימרי מגיע בגבהים שונים, מ-1.9 ס"מ ועד ל-25 ס"מ, כך שתוכלו לבחור את הגובה המתאים לחלל שלכם. ההתקנה של הפנל קלה ונעשית על ידי אנשי מקצוע אשר מתמחה בתחום. הפנל הפולימרי אינו מצריך תחזוקה שוטפת וניתן לנקות אותו בקלות באמצעות מטלית לחה.

פנלים לרצפה – מחיר

המחיר של פנלים לרצפה משתנה בהתאם למספר גורמים. ראשית, סוג החומר של הפנל. מובן כי יהיה הבדל בין פנלים מעץ מלא לפנלים MDF או פולימרים. חשוב לומר כי אין זה בהכרח משפיע על איכותו של המוצר. שנית, כמות. כל חלל שונה מהאחר, לכן גם כמות החומר משתנה בהתאם. שלישית, עיצוב. מחירו של הפנל עשוי להשתנות גם בשל האלמנטים הקיימים על הפנל. רביעית, זמן התקנה. ישנם פנלים, כמו פנל עץ מלא אשר יצריכו התקנה באמצעות ברגים. לעומתם, התקנת פנלים פולימרים היא יחסית קלה ומהירה, לכן המחיר יהיה בהתאם.

חשוב לזכור כי התקנת פנלים לפרקטים מחייבת פנייה אך ורק לאנשי מקצוע המתמחים בכך. התקנת הפנלים נעשית לאחר הריצוף, לכן חשוב לוודא שלא פוגעים ברצפה. הדרך לעשות זאת היא באמצעות שימוש בציוד מתאים ועבודה מקצועית. יש לכם רצפת פרקט בבית או במשרד ואתם זקוקים לפנלים איכותיים, שישולבו לצדו של ריצוף הפרקט הנבחר– הגעתם למקום הנכון.אנו בש.י.ר.ן – פרופילים מתמחים במכירת פרופילים וקרניזים דקורטיביים יפהפיים, לרבות פנלים לרצפת פרקט. ניתן ליצור קשר עם המומחים שלנו בטלפון 03-5377772. לפרטים נוספים לחצו כאן.

bottom of page